POLSKI PRODUCENT MODUŁÓW PV

Zapewniamy
kompleksową ofertę
produktową do instalacji
fotowoltaicznych

Trackery

Tracker solarny określany również jako system nadążny, pozwala na ustawienie odpowiedniego położenia zamocowanych na jego konstrukcji modułów, w stosunku do padającego na nie promieniowania słonecznego, w wyniku czego następuje zwiększenie produkowanej energii elektrycznej. Zmianą położenia (w zależności od  modelu) steruje wbudowany czujnik nasłonecznienia bądź moduł GPS, zmieniając położenie paneli zarówno w płaszczyźnie poziomej i pionowej.

Systemy nadążne dwuosiowe znajdujące się w ofercie Selfa GE SA są różnej wielkości, przystosowane do zamocowania od 6 do 26 sztuk modułów fotowoltaicznych typu SV60P. Selfa GE S.A. oferuje również systemy nadążne z jedną osią obrotu, przystosowane dla 3 do 42 modułów. Oba typy trackerów mogą pracować zarówno     w połączeniu z siecią energetyczną jak i autonomicznie.

W celu zabezpieczenia przed silnym wiatrem, urządzenie wyposażone jest w czujnik wiatru, który w momencie przekroczenia nastawionej wartości siły wiatru, zmienia ułożenie modułów – układając je w płaszczyźnie równoległej do powierzchni ziemi. Konstrukcja może zostać przymocowana do wylewki betonowej  na posadzkę betonowa lub bezpośrednio w ziemię.

Szacuje się, że uzyski energetyczne przy zastosowaniu systemów nadążnych oferowanych przez Selfa GE S.A. są nawet do 40% większe w porównaniu z systemem fotowoltaicznym pracującym przy stałym usytuowaniu.

Gwarancja

Wszystkie urządzenia nadążne objęte są trzy letnią gwarancją.


Modele systemów nadążnych jednoosiowych

Model trackeraMaksymalna liczba modułów SV60P dla trackera
SF04 3 szt.
SF40 24 szt.
SF70 42 szt.


Modele systemów nadążnych dwuosiowych

Model trackeraMaksymalna liczba modułów SV60P dla trackera
SF09 6 szt.
SF20 12 szt.
SF28 18 szt.
SF45 26 szt.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.