POLSKI PRODUCENT MODUŁÓW PV

Zapewniamy
kompleksową ofertę
produktową do instalacji
fotowoltaicznych

Systemy zarządzania energią

Dynamiczna redukcja mocy

W wielu przypadkach wymagane jest, aby produkowana przez system PV energia nie trafiała do sieci elektroenergetycznej. Zadanie takie może zostać wykonane przy wykorzystaniu odpowiedniego urządzenia monitorującego (wbudowanego w inwerter lub zewnętrznego) oraz licznika energii, wskazującego wypływ energii do sieci.

Rozwiązanie firmy Fronius pozwala na określenie limitu mocy oddawanej do sieci (w zakresie od -10 do 100%.). Wszystkie falowniki z rodziny SnapINverters (za wyjątkiem Symo Hybrid) w połączeniu z licznikiem energii Fronius Smart Meter (lub licznikiem S0) umożliwiają tą funkcjonalność. Oczywiście falownik musi być wyposażony w zewnętrzną lub wbudowaną kartą Datamanager.

  

Solar-log w swoich testach osiągał około 99% skuteczności. Należy pamiętać, że wydajność opcji redukcji wysyłania nadwyżki do sieci zależy od szybkości zmieniania się konsumpcji własnej. Zależne jest to od reakcji pośrednich urządzeń (mierników itp.) i ich właściwości fizycznych. Dowolnego typu urządzenie Solar-Log można podłączyć do większości inwerterów oferowanych na rynku. Wygląd schematu z 0% feed-in wygląda następująco:

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.